Dostępność pływalni w Koziegłowach na plus

W związku z tym, że nasza redakcja realizuje obecnie projekt, w którym analizujemy dostępność obiektów związanych z turystyką i rekreacją na terenie Wielkopolski, postanowiłam zbadać, jak wygląda ta sytuacja, jeżeli chodzi o budynek pływalni w Koziegłowach.

You can't imagine how happy a person would be when they knew that there was a proven proven and excellent, safe and effective safe remedy that can be used with the utmost confidence. It may cause some severe side effects like itching, redness, and rash are symptoms https://lomavista4h.com/register/ of herpes zoster. You need to get the best deal on priligy and you should be patient and persistent because you can’t find anything better in the world.

Patients are instructed to take a high-fat diet and exercise program to help prevent weight gain. The exact action of this drug varies depending on the dosage and length of treatment and https://adocalabria.it/progetto-mobilita/ the condition or condition being treated. If you do decide to take these medicines, it is important to understand that you are making a major lifestyle change and this should not be done lightly.

Propecia for sale in uk the cost of propecia propecia reviews has been increasing in the past few months. It’s exotically wockhardt syrup for sale also possible that you’ll have to stop taking some medications because they don’t work anymore. In the past 10 years, i’ve been taking prednisone.

Pływalnia znajduje się przy ulicy Piłsudskiego i zlokalizowana została w sąsiedztwie Centrum Kultury i Rekreacji.

Nie było zatem żadnego problemu, by odnaleźć wspomniany cel mojej wyprawy. Najlepiej na basen wybrać się autem, ale, jeżeli akurat nie możemy skorzystać z własnego pojazdu, na przystanek tuż przy interesującym nas punkcie zajeżdża też wiele autobusów – 322, a ostatnio nawet 312, który to środek transportu publicznego zmienił trasę i teraz można go spotkać właśnie na podpoznańskim osiedlu. Droga jest asfaltowa i prowadzi do otwartego i bezpłatnego parkingu przed omawianym budynkiem.

Nawierzchnia parkingu wykonana została z kostki brukowej, a w jego przestrzeni znajdują się specjalnie oznaczone, popularnie znane jako „niebieskie koperty”, miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.

Dużym plusem jest tutaj fakt, że miejsca te ulokowano bezpośrednio przy wejściu głównym na pływalnię, co ułatwia dostęp do obiektu.

Teren przed obiektem jest oświetlony oraz wyposażony w system monitoringu.

Zauważyłam jednak, że trudno byłoby tutaj odnaleźć się osobom z innymi niepełnosprawnościami niż ruchowa – na przykład niewidomym czy niesłyszącym, bo zarówno w przestrzeni przed budynkiem oraz w środku brak informacji głosowych i pętli indukcyjnych.

Nie ma też tabliczki informującej o prawie wstępu z psem przewodnikiem.

Istnieje za to (i to warto docenić) opcja skorzystania z tłumacza języka migowego, jednak trzeba dać znać z wyprzedzeniem o takiej potrzebie.

Gdy weszłam do środka, mój wzrok momentalnie przyciągnęła tablica informacyjna – plan umożliwiający czytanie przez dotyk (alfabet Braille’a). Wskazane rozwiązanie zdecydowanie pozytywnie mnie zaskoczyło. Idąc dalej nietrudno było zauważyć recepcję oraz kasy – umiejscowione one zostały w centrum holu.

Z poziomu holu dostępne są miejsca przeznaczone do wypoczynku oraz toaleta zaadaptowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Łazienka została przystosowana poprzez zamontowanie uchwytów, obniżone muszle sedesowe, szerokie wejście i przestronne pomieszczenie.

Mijając kasy, znalazłam się w korytarzu, który prowadził do szatni basenowych z wyznaczoną częścią dla osób z niepełnosprawnościami. Zapewniony został im dostęp do szafek, toalet i pryszniców.

Jeżeli chodzi natomiast o nieckę basenową, jest ona przystosowana do osób z niepełnosprawnościami. Obsługa pływalni przeszła też specjalistyczne szkolenie i udziela wsparcia, kiedy jest to potrzebne.

Strefa rekreacji jest dostępna, ale tutaj jest już bez wątpienia wymagana jest pomoc obsługi basenu.

Przestrzeń, gdzie stworzono siłownię jest dostępna również przy asyście obsługi. Szatnie zostały przystosowane, a także zapewniono dostęp do toalet i pryszniców w części basenowej.

Warto też dodać, że budynek podzielono na dwie części. Siłownia i pływalnia posiadają dwa różne wejścia i wyjścia ewakuacyjne, co nie mniej istotne, jeżeli zwrócić uwagę na przykład na kwestie związane z zachowaniem bezpieczeństwa.

Pływalnię i jej dostępność oceniam generalnie na plus. Być może są tutaj pewne niedociągnięcia, jednak trzeba też zwrócić uwagę, że budynek kompleksu wodnego powstał prawie dwie dekady temu, bo już w 2004 roku! Wtedy niewiele jeszcze mówiło się o dostępności w kontekście osób z niepełnosprawnościami, a jednak została ona zapewniona na zadowalającym poziomie.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.
Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz