Przejdź do treści

Nowy projekt fundacji Matecznik

Na zdjęciu kobieta w ciąży podczas badania lekarskiego

Fundacja Wspierania Rodziny Matecznik rozpoczyna realizację projektu o nazwie „Mamy prawo do wsparcia”.

W ramach przedsięwzięcia Miasto Poznań zaoferuje bezpłatne konsultacje z psychologiem oraz pomoc prawną kobietom z diagnozą ciężkiej wady rozwojowej płodu.

Poznański magistrat podał, że finansowana z budżetu miasta inicjatywa będzie realizowana co najmniej do końca 2021 r. Program rusza z początkiem marca.

Konsultacje psychologiczne mają być dostosowane do potrzeb konkretnej osoby, mogą odbywać się online, telefonicznie lub stacjonarnie w miejscu pracy specjalisty.

Jeżeli chodzi natomiast o porady prawników, będą one realizowane przez Internet, telefonicznie lub stacjonarnie w Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Ze wsparcia zapewnionego w ramach zadania mogą skorzystać także partnerzy kobiet w ciąży oraz ojcowie chorych, nowo narodzonych dzieci.

„Miasto podało, że ich zakres będzie obejmował zagadnienia z tematyki badań prenatalnych, zasiłków i innych form wsparcia rodziców chorych dzieci, praw pacjenta, praw do informacji, do dokumentacji medycznej, praw do urlopu i zasiłków oraz prawa pracy” – informuje portal www.niepełnosprawni.pl.

Formularz zgłoszeniowy do projektu można znaleźć tutaj.

Regulamin uczestnictwa w projekcie dostępny jest tutaj.

Więcej na temat projektu można poczytać na stronie fundacji tutaj.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Logo Narodowego Instytutu Wolności

Dodaj komentarz