Przejdź do treści

Spróbuj swoich sił w sporcie ekstremalnym i dołącz do sekcji sitwake!

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim warto rozpocząć swoją sportową przygodę.

Sekcja SitWake działająca w ramach Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” wznawia treningi i tym samym ogłasza nabór do drużyny!

Zastanawiacie się może czym jest sitwake? Na temat tego sportu ekstremalnego można na przykład przeczytać na stronie Fundacji Avalon, która to odpowiedzialna jest za największą imprezę sportową integrującą osoby uprawiające sitwake – Avalon Extreme Sitwake Challenge.

Sitwake to odmiana wakeboardu przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością motoryczną. Podobnie jak w wakeboardzie, zawodnicy trzymają się liny podłączonej do wyciągu, jednak w tej wersji nie stoją na deskach, a siedzą. Sitwake jest dla wszystkich tych, którzy mają sprawne ręce na tyle, aby móc utrzymać drążek. Zaletą uprawiania tego sportu jest możliwość wzmocnienia niektórych obszarów ciała, np. zaangażowane są spore partie mięśni rąk, ramion, tułowia i kręgosłupa. Jest to więc świetna aktywność wzmacniająca całe ciało.

Jeśli jesteście zainteresowani i chcielibyście spróbować swoich sił lub zwyczajnie doskonalić już nabyte umiejętności, śmiało dołączajcie do zespołu. Treningi odbywają się w Sosnowcu w kompleksie sportowo-rekreacyjno-wypoczynkowym,którego podstawą są wyciągi do wakeboardingu i nart wodnych. Park założony został w 2013 roku przez członków kadry Polski w narciarstwie wodnym. Znajduje się w Sosnowieckiej dzielnicy Stary Sosnowiec na zbiorniku Stawiki nieopodal Stadionu Ludowego w województwie śląskim.

W ramach sekcji organizatorzy zapewniają cotygodniowe treningi na SitWake wraz z ubezpieczeniem. Chętni mogą spróbować, jak odnajdą się na deskach typu wake, wakeskate czy kneeboard.

W tym roku rusza również nabór na treningi dla dzieci! Możliwość sprawdzenia się przez najmłodszych na mniejszym wyciągu 2.0 to tylko początek wspaniałej przygody ze sportami wodnymi, pełnymi wrażeń i emocji.

Chociaż osoby z niepełnosprawnościami mają realne ograniczenia, a hasło „bariery są w głowach” uważam za nieprawdziwe i krzywdzące, istnieją niekiedy sposoby, aby obejść te fizyczne przeszkody i móc czerpać radość z wysiłku fizycznego.

Czasami warto zaryzykować i zwyczajnie sprawdzić, czy dana dyscyplina sportu jest dla nas. Często może się okazać, że samą próbą niewiele straciliśmy, a zyskaliśmy wiedzę na temat własnych preferencji. I z tego prostego powodu się nam opłaciło.

Warunkiem przystąpienia do sekcji jest posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres sikorskiteam@gmail.com

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do sekcji decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie należy zwlekać.

Więcej informacji pod numerem tel.: 519 160 205 lub 790 274 922.

Dodaj komentarz