Przejdź do treści

Najnowsze zmiany w Kodeksie pracy. Co jest ważne dla NGO?

plakat informujący o spotkaniu najnowsze zmiany w Kodeksie pracy. Co jest ważne dla NGO?

W środę, dwudziestego czwartego maja 2023 roku o godzinie 15:00 rozpocznie się organizowane przez portal ngo.pl spotkanie poświęcone nowelizacji kodeksu pracy i znaczeniu wprowadzonych przez ustawodawcę zmian dla wszystkich organizacji trzeciego sektora.  

Wydarzenie adresowane jest zwłaszcza do członków zarządów i dyrektorów organizacji pozarządowych, które zatrudniają pracowników i pracowniczki? Redakcja portalu ngo.pl zapraszamy na majowe spotkanie z cyklu #ngoplLIVE, w trakcie którego zaproszony ekspert opowie o najnowszych WAŻNYCH zmianach w Kodeksie Pracy, do których muszą się zastosować bezwzględnie organizacje społeczne!

Organizacje trzeciego sektora, które zatrudniają pracowników i pracowniczki muszą uwzględnić w prowadzeniu swojej działalności wiele regulacji prawnych. Najistotniejszą  z nich jest Kodeks Pracy. Jest to olbrzymia, trudna i skomplikowana regulacja mająca jednak duże znaczenie dla życia społecznego. Niedawno nastąpiły ważne modyfikacje w  przepisach wspomnianego Kodeksu. Pracownicy portalu ngo.pl chcą poprzez organizację webinarium zwrócić uwagę osób zarządzających organizacjami pozarządowymi na to, co ważne i o czym nie można zapomnieć. 

Podczas webinarium  zostaną poruszone następujące zagadnienia: 

  • Kiedy wchodzą w życie nowe przepisy Kodeksu Pracy ważne dla NGO?
  • Czego dotyczą najważniejsze zmiany w Kodeksie Pracy z punktu widzenia organizacji społecznych?
  • Co nowe regulacje prawne oznaczają dla organizacji pozarządowych?

By wziąć udział w spotkaniu: 

  • Dołącz do wydarzenia, wpadnij na #ngoplLIVE i pytaj! Link tutaj
  • EKSPERTKA. Zmiany w Kodeksie Pracy ekspertka zaprezentuje podczas spotkania z cyklu #ngoplLIVE
  • JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W SPOTKANIU?

Transmisja z wydarzenia będzie miała miejsce na profilu @ngo.pl na Facebooku dnia dwudziestego czwartego maja 2023 roku (czwartek)  o godz. 15.00. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Spotkanie ma charakter otwarty – z tego powodu nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

Prelegentka – Monika Trzcińska – radca prawny z ponad 16-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług doradztwa prawnego organizacjom trzeciego sektora i innym. Ekspertka biorąca udział w webinarium specjalizuje się w doradztwie w zakresie prawnych aspektów tworzenia oraz funkcjonowania organizacji zaliczanych do sektora pozarządowego. Marta Trzcińska to doświadczona trenerka. Prowadziła szkolenia między innymi z prawa ochrony danych osobowych. Napisała poradnik ngo.pl „Ochrona danych osobowych w organizacji pozarządowej. Praktycznie o RODO”.

Spotkanie prowadzić będzie Rafał Kowalski, redaktor serwisu poradnik.ngo.pl.

Spotkanie odbędzie się w ramach programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie strony dostępnej tutaj

 

Dodaj komentarz