Przejdź do treści

Bohaterowie w życiu codziennym

Zdjęcie, osoba z protezą nogi wspina się na skałę

Publikujemy wyróżniony przez nas artykuł licealistki Mai Zielińskiej, uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Tekst powstał w trakcie prowadzonych przez członków naszej redakcji warsztatów dziennikarskich.

This inhibitory effect was observed against adult parasites but not against the larvae. Our prices are Märsta tadalafil rezeptfrei bestellen lower than some of the other leading pharmacies, but you pay more for delivery and packaging. Drugs and the economy are essential parts of all health care policies because they are important to a wide range of people.

It is a big relief to find a doctor who knows what to do. I would hate to find out Vicenza potenzmittel rezeptfrei bestellen generika in three years it has not stopped. You then fill out a form with their information and pay for your slot machine with your credit card.

WALCZĄ ZE SWOIMI OGRANICZENIAMI I PRZECIWNOŚCIAMI LOSU
Codzienni bohaterowie

W codziennym życiu, na każdym kroku spotykamy ludzi, którym normalne czynności, jakie my – osoby w pełni sprawne wykonujemy bez kłopotu, sprawiają o wiele więcej trudu. Rzeczy, które nam nie wydają się w jakikolwiek sposób skomplikowane dla osób niepełnosprawnych są ogromnym utrapieniem i utrudnieniem. Nie są one w stanie nic na to poradzić, nie jest to od nich zależne, a mimo to wiele z nich jest dyskryminowanych przez społeczeństwo i ma ograniczoną ilość praw. Dlaczego tak się dzieje?  Dlaczego osoby niepełnosprawne muszą tak cierpieć, chociaż nie zrobiły nic złego? Jaką rolę ludzie ci powinni pełnić w społeczeństwie i jak powinniśmy ich traktować?

Niepełnosprawność może dotyczyć ludzi od początku ich istnienia lub być nabyta, po latach życia w pełni sprawności. Nie jesteśmy w żaden sposób przewidzieć, kiedy pojawi się ona w naszym życiu. W związku z tym niepełnosprawność nie może czynić kogoś gorszym człowiekiem, osobą która nie zasługuje na to, co ludzie w pełni sprawni. Osoby o ograniczonej sprawności, każdego dnia zmagają się z ogromnymi problemami, których nie jesteśmy w stanie zrozumieć. To tak naprawdę, powoduje to, że osoby niepełnosprawne są od nas o wiele silniejsze i z tego powodu należy im się szacunek. Nie można osób o ograniczonej sprawności oceniać tylko pod kątem ich sprawności i możliwości, ponieważ niepełnosprawność w żaden sposób ich nie definiuje. Jedyne co powinniśmy zrobić, to w razie potrzeby pomóc danej osobie, ponieważ czasem czynności, które nam wydają się proste i wykonujemy je automatycznie, osobom niepełnosprawnym sprawiają wiele trudności.

Jest to jedyna cecha, która odróżnia tych ludzi od nas – osób w pełni sprawnych. Osoby niepełnosprawne są takimi samymi ludźmi jak my, czują tak samo i mają takie same prawa jak my. Stanowią część społeczeństwa na równi zresztą i w żaden sposób nie powinni być traktowani inaczej. Są to tak naprawdę bohaterowie, którzy zasługują na ogromny szacunek z naszej strony, ze względu na to, że każdego dnia muszą walczyć ze swoimi ograniczeniami i przeciwnościami losu.

MAJA ZIELIŃSKA

Dodaj komentarz